XƏBƏRLƏR Arxiv 2419 Çap et
Könüllü olaraq orduda xidmət etmək istəyən vətəndaşların Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinə müraciətləri davam edir.
Prezident İlham Əliyevin Nazirlər Kabinetinin iclasında etdiyi çağırışa AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutu da qoşulub.
Belə ki, İnstitutun əməkdaşları, Elmi innovasiya və informasiya şöbəsinin proqramlaşdırıcıları İlkin Bəxtiyar oğlu Yunusov və Fərid Zaur oğlu Sultanov Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinə könüllü olaraq orduda xidmət etmək haqqında öz arzularını ifadə edib və müvafiq formada qeydiyyata alınıblar. İ.Yunusov və F.Sultanov hər an Ali Baş Komandanın əmri ilə cəbhəyə getməyə hazır olduqlarını bildiriblər.
Qeyd edək ki, Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargah tərəfindən koronavirus (COVID-19) pandemiyasının qarşısının alınması, insanların sağlamlığının qorunması üçün karantin rejiminin tələblərinə riayət edilməsi məqsədilə vətəndaşlara öz müraciətlərini qeydiyyatda olduqları idarə, şöbə və ya bölməyə gəlmədən www.seferberlik.gov.az saytından “Könüllü olaraq orduda xidmət etmək üçün qeydiyyat” - https://exidmet.seferberlik.gov.az/Volunteer/Service - elektron xidməti vasitəsilə həyata keçirmələri tövsiyə edilir.

NEWS Archive 2517 Çap et
22.07.2020 / Important events The staff of the Institute of Physiology is always ready to defend the Motherland
We continue to appeal to the State Service for Mobilization and Conscription of Citizens who wish to voluntarily serve in the army. The Institute of Physiology of ANAS named after academician Abdullah Garayev also joined the appeal of President Ilham Aliyev at the meeting of the Cabinet of Ministers. Thus, the employees of the institute, programmers of the department of scientific innovations and information Ilkin Bakhtiyar oglu Yunusov and Farid Zaur oglu Sultanov applied to the State Service for Mobilization and Military Service with a desire to volunteer to serve in the army and were duly registered. I. Yunusov and F. Sultanov declared that they were ready to go to the front at any moment by order of the Supreme Commander-in-Chief.
It should be noted that in order to prevent the coronavirus pandemic (COVID-19), in order to comply with the requirements of the quarantine regime to protect human health, the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers recommends that citizens, without visiting a registered office, department or unit, send their requests through the electronic service on the website www.seferberlik.gov.az "Registration for voluntary service in the army" - https://exidmet.seferberlik.gov.az/Volunteer/Service.