XƏBƏRLƏR Arxiv 2345 Çap et
Prezident İlham Əliyev iyulun 22-də Milli Mətbuatın yaranmasının 145 illiyi münasibətilə “Azərbaycan Respublikasının kütləvi informasiya vasitələri nümayəndələrinin təltif edilməsi haqqında” Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, akademiyanın 3 əməkdaşı - AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin rəis müavini, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü Vüqar Haqverdiyev, İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin İctimaiyyətlə əlaqələr və mətbuat sektorunun baş mütəxəssisi Qaliyə Əliyeva və Folklor İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, fil.ü.f.d., dos. Şakir Albalıyev kütləvi informasiya vasitələrinin inkişafında xidmətlərinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunublar.

НОВОСТИ Архив 2397 Çap et
23.07.2020 / Важные события По Распоряжению Президента Азербайджанской Республики сотрудники НАНА были награждены медалью «Терегги»
22 июля по случаю 145-летия национальной печати Президент Ильхам Алиев подписал Распоряжение «О награждении представителей средств массовой информации Азербайджанской Республики».
Согласно распоряжению, за заслуги в развитии средств массовой информации три сотрудника академии – заместитель начальника Управления науки и образования аппарата Президиума НАНА, член Союза писателей Азербайджана Вюгар Хагвердиев, главный специалист Сектора по связям с общественностью и печати Отдела по связям с общественностью, печати и информации аппарата Президиума НАНА Галия Алиева и ведущий научный сотрудник Института фольклора, доктор философии по филологии, доцент Шакир Албалыев  были награждены медалью «Терегги» («Прогресс»).