XƏBƏRLƏR Arxiv 2125 Çap et
07.09.2020 / Mühüm hadisələr AMEA Rəyasət Heyəti aparatının binasında növbəti dezinfeksiya işləri aparılıb
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının binasında koronavirus pandemiyasının geniş yayılmasının qarşısının alınması, əməkdaşların sağlamlığının və təhlükəsizliyinin qorunması məqsədilə növbəti tibbi-profilaktik və dezinfeksiya işləri aparılıb. Belə ki, sözügedən binada nəzarət-buraxılış məntəqəsi, otaqlar, konfrans zalları, dəhlizlər və zirzəmilər dezinfeksiya olunub.
Dezinfeksiya işləri AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin "Koronavirusla bağlı AMEA-da profilaktik tədbirlər haqqında" sərəncamına əsasən baş tutub.
Bundan əlavə, AMEA Rəyasət Heyəti aparatının əməkdaşlarına Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qərar və tövsiyələrinə ciddi şəkildə əməl etmək, şəxsi gigiyena qaydalarına riayət etmək, sosial məsafəni gözləmək və tibbi maskadan istifadə etmək barədə müvafiq tapşırıqlar verilib.

НОВОСТИ Архив 2197 Çap et
07.09.2020 / Важные события В здании аппарата Президиума НАНА проводились очередные дезинфекционные работы
В целях предотвращения распространения пандемии коронавируса, охраны здоровья и безопасности сотрудников в здании аппарата Президиума НАНА были проведены очередные лечебно-профилактические и дезинфекционные работы. Так, в здании была проведена дезинфекция контрольно-пропускного пункта, помещений, конференц-залов, коридоров и подвалов.
Дезинфекционные работы проводились в соответствии с распоряжением Президента НАНА, академика Рамиза Мехтиева «О профилактических мерах в НАНА в связи с коронавирусом».
Кроме того, сотрудникам Президиума НАНА было дано указание строго следовать решениям и рекомендациям Оперативного штаба при Кабинете Министров, соблюдать правила личной гигиены, социальной дистанции и использовать медицинскую маску.