XƏBƏRLƏR Arxiv 2203 Çap et
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin “Azərbaycan Respublikasında qismən səfərbərlik elan edilməsi haqqında” 28 sentyabr 2020-ci il tarixli sərəncamı AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunda çalışan və ehtiyatda olan hərbi vəzifəlilər tərəfindən də böyük ruh yüksəkliyi ilə qarşılanıb.
Prezident İlham Əliyevin Nazirlər Kabinetinin iclasında etdiyi çağırışa AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun bir neçə əməkdaşı da qoşulub.
Bu gün onlardan biri, Elmi innovasiya və informasiya şöbəsinin proqramlaşdırıcısı İlkin Bəxtiyar oğlu Yunusov Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin çağırışına əsasən səfərbərlik üzrə hərbi hissələrə yola salınıb. İ.Yunusov  bildirib ki, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinə könüllü olaraq orduda xidmət etmək üçün çağırışın ilk günündən müraciət edib və müvafiq formada qeydiyyata alınıb. İ.Yunusov hər an Ali Baş Komandanın əmri ilə cəbhəyə getməyə hazır olduğunu bildirib. Qeyd edib ki, işğal olunmuş ərazilərimizin düşməndən azad edilməsi istiqamətində uğurlu hərbi əməliyyatlar həyata keçirən Ordumuzun sıralarına qoşulmaqdan şərəf və qürur hissi keçirir.
Fiziologiya İnstitutunun rəhbərliyi başda olmaqla bütün kollektivi isə əməkdaşımız və fəxrimiz olan İlkin Yunusova bu şərəfli yolda uğurlar arzulayır!

НОВОСТИ Архив 2284 Çap et
Указ Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными Силами Ильхама Алиева «Об объявлении частичной мобилизации в Азербайджанской Республике» от 28 сентября 2020 года был встречен с большим воодушевлением военнослужащими в запасе, работающими в Институте физиологии НАНА имени академика Абдуллы Караева.
К призыву Президента Ильхама Алиева, озвученному на заседании Кабинета Министров, присоединились также некоторые сотрудники Института физиологии имени академика Абдуллы Караева НАНА.
Сегодня один из них, Илькин Бахтияр оглу Юнусов, программист Отдела научной инновации и информации, был направлен в военные отряды по призыву Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу. Юнусов сообщил, что обратился в Государственную службу по мобилизации и призыву с первого дня мобилизации и был взят на учет. Юнусов заявил, что готов в любой момент отправиться на фронт по приказу Верховного Главнокомандующего. Он отметил, что для него большая честь и гордость вступить в ряды армии, которая ведет успешные военные действия по освобождению наших оккупированных территорий от врага.
Весь коллектив, во главе с руководством Института физиологии, желает успехов нашему сотруднику Илькину Юнусову на этом славном пути и гордится им!