XƏBƏRLƏR Arxiv 2203 Çap et
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin “Azərbaycan Respublikasında qismən səfərbərlik elan edilməsi haqqında” 28 sentyabr 2020-ci il tarixli sərəncamı AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunda çalışan və ehtiyatda olan hərbi vəzifəlilər tərəfindən də böyük ruh yüksəkliyi ilə qarşılanıb.
Prezident İlham Əliyevin Nazirlər Kabinetinin iclasında etdiyi çağırışa AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun bir neçə əməkdaşı da qoşulub.
Bu gün onlardan biri, Elmi innovasiya və informasiya şöbəsinin proqramlaşdırıcısı İlkin Bəxtiyar oğlu Yunusov Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin çağırışına əsasən səfərbərlik üzrə hərbi hissələrə yola salınıb. İ.Yunusov  bildirib ki, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinə könüllü olaraq orduda xidmət etmək üçün çağırışın ilk günündən müraciət edib və müvafiq formada qeydiyyata alınıb. İ.Yunusov hər an Ali Baş Komandanın əmri ilə cəbhəyə getməyə hazır olduğunu bildirib. Qeyd edib ki, işğal olunmuş ərazilərimizin düşməndən azad edilməsi istiqamətində uğurlu hərbi əməliyyatlar həyata keçirən Ordumuzun sıralarına qoşulmaqdan şərəf və qürur hissi keçirir.
Fiziologiya İnstitutunun rəhbərliyi başda olmaqla bütün kollektivi isə əməkdaşımız və fəxrimiz olan İlkin Yunusova bu şərəfli yolda uğurlar arzulayır!

NEWS Archive 2283 Çap et
The decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev "On the announcement of partial mobilization in the Republic of Azerbaijan" dated September 28, 2020 was greeted with great enthusiasm by reserve servicemen working at the Institute of Physiology of ANAS named after academician Abdulla Garayev.
Some employees of the Institute of Physiology named after academician Abdullah Garayev of ANAS also joined the call of President Ilham Aliyev.
Today one of them, Ilkin Bakhtiyar oglu Yunusov, a programmer of the department of scientific innovation and information, was sent to military detachments at the call of the State Service for mobilization and conscription. Yunusov said that he applied to the State Service for Mobilization and Conscription from the first day of mobilization and was registered. Yunusov said that he was ready to go to the front at any time by order of the Supreme Commander-in-Chief. He noted that it is a great honor and pride for him to join the ranks of the army, which is conducting successful military operations to liberate our occupied territories from the enemy.
The entire team, including the administration of the Institute of Physiology, wishes our employee Ilkin Yunusov success on this glorious path and is proud of him!