XƏBƏRLƏR Arxiv 2211 Çap et
Bu gün AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun kollektivinin təşəbbüsü N saylı hərbi hissə tərəfindən xüsusi dəyərləndirilib.
Belə ki, hərbi müəssisə və hərbi qulluqçulara göstərilən mütəmadi dəstək və yardımlara görə minnətdarlıq əlaməti olaraq institut kollektivi Təşəkkürnamə ilə təltif edilib.
Hərbi hissənin zabit və əsgərləri İnstitutun kollektivinə ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədli atdıqları hər bir addıma görə təşəkkürünü bildiriblər.
Bu göstərilən diqqətə görə İnstitut kollektivi də öz növbəsində hərbçilərimizə təşəkkürünü bildirib, onlara gələcək işlərində uğurlar arzulayıb.
Qeyd edə ki, müharibə dövründə ordunun qalibiyyəti, əsgərlərin mənəvi-psixoloji durumunun yüksək səviyyədə saxlanılması, öl­kəmizin ədalətli mübarizəsinin regional və dünya səviyyəli elm və me­dia qu­rumlarında obyektiv şəkildə işıqlandırılması, milli maraqların qorunması istiqamətində Fiziologiya İnstitutu bir sıra işlər görüb. Eyni zamanda İnstitut əməkdaşları cəbhəboyu ərazidəki hərbi hissələrə səfər ediblər, hərbçilərimizə sovqat - isti geyimlər, dərman vəsaitləri aparıb, “Könüllü poçt” kampaniyası çərçivəsində mütəmadi olaraq Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitlərinə vətəndaşlarımız tərəfindən yazılan, onlara mənəvi dəstək, qələbə ruhu verən məktublar çatdırıb, qana ehtiyacı olan hərbçilərimiz üçün qanvermə aksiyasında iştirak ediblər.

НОВОСТИ Архив 2294 Çap et
Сегодня инициатива коллектива Института физиологии имени академика Абдуллы Гараева НАНА была особо оценена N-ной воинской частью.
Так, коллектив института был награжден Благодарностью за постоянную поддержку и помощь военным учреждениям и военнослужащим.
Офицеры и солдаты воинской части поблагодарили коллектив института за каждый шаг, сделанный в поддержку азербайджанской армии, борющейся за территориальную целостность нашей страны.
Коллектив института, в свою очередь, поблагодарил наших военнослужащих за внимание и пожелал им успехов в дальнейшей деятельности.
Следует отметить, что со стороны Института физиологии были предприняты шаги для приближения победы нашей армии в войне, поддержания высокого морального духа солдат, объективного освещения справедливости борьбы нашей страны в региональных и мировых научных организациях и в медии, защиты национальных интересов. В то же время сотрудники института посетили воинские части в зоне боевых действий, вручили нашим военнослужащим подарки - теплую одежду, лекарства, на фронт были доставлены письма, регулярно поступающие в институт в рамках проводимой кампании «Добровольная почта», написанные нашими гражданами солдатам и офицерам азербайджанской армии и поддерживающие высокий боевой дух солдат. Кроме того, сотрудники института приняли участие в акции по сдаче крови для наших военнослужащих.