XƏBƏRLƏR Arxiv 2211 Çap et
Bu gün AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun kollektivinin təşəbbüsü N saylı hərbi hissə tərəfindən xüsusi dəyərləndirilib.
Belə ki, hərbi müəssisə və hərbi qulluqçulara göstərilən mütəmadi dəstək və yardımlara görə minnətdarlıq əlaməti olaraq institut kollektivi Təşəkkürnamə ilə təltif edilib.
Hərbi hissənin zabit və əsgərləri İnstitutun kollektivinə ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədli atdıqları hər bir addıma görə təşəkkürünü bildiriblər.
Bu göstərilən diqqətə görə İnstitut kollektivi də öz növbəsində hərbçilərimizə təşəkkürünü bildirib, onlara gələcək işlərində uğurlar arzulayıb.
Qeyd edə ki, müharibə dövründə ordunun qalibiyyəti, əsgərlərin mənəvi-psixoloji durumunun yüksək səviyyədə saxlanılması, öl­kəmizin ədalətli mübarizəsinin regional və dünya səviyyəli elm və me­dia qu­rumlarında obyektiv şəkildə işıqlandırılması, milli maraqların qorunması istiqamətində Fiziologiya İnstitutu bir sıra işlər görüb. Eyni zamanda İnstitut əməkdaşları cəbhəboyu ərazidəki hərbi hissələrə səfər ediblər, hərbçilərimizə sovqat - isti geyimlər, dərman vəsaitləri aparıb, “Könüllü poçt” kampaniyası çərçivəsində mütəmadi olaraq Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitlərinə vətəndaşlarımız tərəfindən yazılan, onlara mənəvi dəstək, qələbə ruhu verən məktublar çatdırıb, qana ehtiyacı olan hərbçilərimiz üçün qanvermə aksiyasında iştirak ediblər.

NEWS Archive 2295 Çap et
Today, the Institute of Physiology named after academician Abdulla Garayev of ANAS was specially appreciated by the N-military unit.
Thus, the staff of the institute received a Certificate of Appreciation for continuous support and assistance to military institutions and military personnel.
The officers and soldiers of the military unit thanked the staff of the institute for every step taken in support of the Azerbaijani army fighting for the territorial integrity of our country.
The institute staff, in turn, thanked our servicemen for their attention and wished them success in their future activities.
It should be noted that the Institute of Physiology has taken steps to bring our army closer to victory in the war, maintained a high morale of soldiers, objectively highlighted the justice of our country's struggle among regional and world scientific organizations and in the media thereby protecting national interests. At the same time, the staff of the institute visited military units in the combat zone and presented our servicemen with gifts - warm clothes, medicines. Besides that, letters were delivered to the front, regularly received by the institute as part of the campaign "Voluntary mail" and written by our citizens to soldiers and officers of the Azerbaijani army. In addition, employees of the institute took part in a blood donation campaign for our servicemen.